Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Yatağı Korkuluğu

Yaşamın değeri onu tanımakla anlaşılır. Hayatı tanımak için ise, onunla yüzleşmek, onun ortaya çıkardığı sorunlarla mücadele etmekten geçer. Bu sorunlar, hemen her şeyle ilgili olabileceği gibi, insanı her anlamda en çok zorlayanları ise, sağlıkla ilgili olan sorunlar olmaktadır. Sağlığı tehdit eden unsurlar, insanın doğumundan önce bile onun mücadele etmesi gereken türde zorluklardır. Kişinin diğer problemlerle mücadele edebilmesindeki en büyük motivasyon kaynaklarından birisi, sağlığıdır. Bu nedenle, insanların sağlığa harcadıkları zaman ve emekler, onun yaşam kalitesine olumlu katkılar sağlamıştır. Hasta yatağı, yaşam kalitesine olumlu etkileri olan tıbbi bir üründür.

Sağlığı Korumanın Gerekliliği

Sağlığın ne kadar önemli olduğu, ancak onun yitirildiğinde anlaşılan bir gerçekliktir. Sağlığın kaybedilmesi demek, sadece kişinin fiziksel ve zihinsel koordinasyonuna değil, bunlara bağlı yeteneklerine de belirli bir süre erişememesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle sağlığın kaybı aynı zamanda, kişi için çok değerli olan gücünün ve zamanının da kaybına yol açacaktır. Bu durum ise, kendini yaşam kalitesine olan negatif etki olarak gösterecektir. Hayat kalitesinde sağlık kaynaklı düşüşler, kişinin hayatını sürdürebilmesi için gerekli olan gelişimi de yaşayamamasına neden olmaktadır. Hastalıkların ve söz konusu diğer sağlık problemlerinin negatif etkilerinden bir an önce kurtulmak veya onların etkisi azaltmak amacıyla, hasta yatakları geliştirilmiştir.

Özel Bakım Gerektiren Koşullar

İnsanlar, yaşamsal faaliyetlerini düzenli bir şekilde devam ettirebilmek adına, kişisel ihtiyaçlarını gidermek zorundadırlar. Sağlıklı bir kişi için; beslenme, kendini ifade etme, temizlenme ve tuvalet gibi ihtiyaçlarını giderme, önemsiz gündelik rutinler olarak görülmektedir. Ancak aynı kişinin her hangi bir durumdan ötürü; hareket etme, konuşma veya düşünme yeteneklerinden birkaçını aynı anda yitirmesi halinde, bu faaliyetler imkânsız hale gelebilmektedir. Bu noktada, kişinin kendi ihtiyaçlarını tek başına gidermesi ve hatta ihtiyacını ifade edebilmesi bile imkânsız hale gelecektir. Bu noktada sağlık sorunu yaşayan kişiye, bu ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda, belirli zaman aralıklarında titiz bir yardım gerekmektedir. Bu yardım, bu konuda eğitim almış, sabırlı ve titiz kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Neden Hasta Yatağı Kullanılmalıdır?

Yatağa kalıcı veya geçici olarak bağımlı olan kişilerde, temel ihtiyaçların giderilmesi açısından büyük zorluklar ortaya çıkmaktadır. Her şeyden önce sağlıklı bir insanın bile yatağında temel ihtiyaçlarını karşılaması çok zordur. Fiziksel veya psikolojik kısıtlanmalar yaşayan kişilerin ise, yardımsız bu ihtiyaçlarını tek başlarına gidermeleri imkânsızdır. Hasta yatakları, özel tasarım mekanizmaları sayesinde, hasta ihtiyaçlarının en konforlu bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Hasta yatağının bünyesinde bulunan korkuluklar, hastanın güvenli bir şekilde istirahatini sağlarken, hasta bakıcısının da temizlik gibi işlerini yaparken fiziksel destek almasını sağlamaktadır. İstenildiği takdirde indirilebilen bu korkuluklar, hastanın kendine veya çevresine zarar vermesine neden olacak durumlarda da, hastanın incitilmeden yatağa sabitlenmesini sağlamaktadır.

Kaç Farklı Model Bulunur?

Ürün çeşitliliği, ihtiyaca bağlı talepler sonucunda gerçekleşmektedir. Hasta yatakları düşünüldüğünde ise, hastalarımızın yaşadığı sorunlara yönelik çözüm fikirleri doğrultusunda hasta yatakları çeşitlendirilmektedir. Örneğin havalı hasta yatağı modelimizin üretim amacı, halk arasında yatalak hasta olarak bilinen ve sıklıkla felç ile ilişkilendirilen rahatsızlıklarda, hastanın yatış pozisyonunun sürekli sabit kalması sonucu hastanın vücudunda oluşan yatak yaralarının önlenmesidir. Hasta yakını veya bakıcısının, bu rahatsızlığı yaşayan hastaların hareketini düzenli olarak ve istenilen seviyede gerçekleştirmesi hem çok zor hem de yetersiz olmaktadır. Ancak havalı hasta yatağının hava ile şişirilebilen yüzeyinin otomatik hareketi ile, hastanın vücut hareketleri en rahat bir şekilde sağlanmakta ve bu sayede yatak yaralarının önüne geçilmektedir.

Kiralamak Avantajlı Mıdır?

Hasta yatağı kullanımı pek çok yönden avantajlıdır. Her şeyden önce sağlığa olan faydasının maddi bir değerle ölçülmesi mümkün değildir. Bu yataklara ihtiyaç duyan kişiler ve onların yakınları, yatağın faydaları konusunda hemfikir olmaktadır. Bununla birlikte hasta yatağı fiyatı, merak edilen bir konu olmaktadır. Yatağın fiyatı, uzun yıllar kullanıma uygun oluşu ve sağladığı faydalar göz önüne alındığında, uzun vadede karlı bir yatırım olmaktadır. Bunun yanında, yatağı belirli bir süre denemek veya sadece geçici ihtiyaç olarak arayan kişiler için de hasta yatağı kiralama seçeneği bulunmaktadır. Yatağın üst seviyede konfor sağlayan özellikleri, kullanıcıları tarafında da ifade edilmiş ve takdir kazanmıştır. Hasta yatağı online satış sitesi: https://www.hasta-yataklari.com

  
981 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın