Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Sahibinden Satılık Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yatakları bazı hastalar için mutlaka gerekli olan yataklardır. Uzun süreli yatalak hastalara bakmak çok zor bir süreçtir. Hasta için de bu durum çok zorlayıcıdır. Hastaya bakanlar da bu süreçte sıkıntı yaşar. Ama hasta yatağı satın alır ve hastalarınızı burada yatırırsanız pek çok basit problemin üstesinden gelebilirsiniz. Mesela hareket etmekte zorlanan hastalar için kendiliğinden hareket eden hasta yatakları çoğu açıdan büyük bir rahatlıktır. Ama bazen sıfır yatak almak hasta yakınları için zor olabilir. Bu durumda artık ihtiyacı kalmayan hasta yakınlarının ikinci el yataklarından da satın alabilirsiniz. Sahibinden satılık hasta yatakları fiyatları konusunda bir araştırma yaparsanız bu fiyatların daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Neden Hasta Yatağı?

Hastalar normal ve kaliteli bir yatakta yatamaz mı? Teknik olarak tabi ki yatabilir ama bu beraberinde pek çok sorun getirir. Mesela hasta çok ağırsa pnu hareket ettirmeniz çok zor olur. Yemek yedirmek istediğiniz zaman hastayı kaldıramayabilirsiniz. Ara sıra hareket edebilir ama genelde yatıyorsa kilolu hastalar için hareket etmek ve kalkmak çok zor olabilir. Hasta yatakları bu gibi durumlar için özel olarak üretiliyor. Mesela kilolu hastalar için özel üretim asansörlü yataklardan satın alabilirsiniz. Ya da kiralayabilir ve ikinci el yatak satın alabilirsiniz. Böylece hastanız yataktan çıkacağı zaman yatağı indirebilir ve yemek yiyeceği zaman daha raht bir konuma getirmek için kaldırabilirsiniz. 

Motorlu ve Asansörlü Hasta Yatakları

Hasta yatakları genelde elektriklidir. Uzaktan kumandası aracılığıyla baş tarafı ve ayak kısmı bir miktar yükseltilebilir ve hatta yatağın bu kısımları farklı açılarda yukarıda durabilir. Hasta inmek istediğinde otomatik olarak inen asansörlü yataklar da vardır. Öte yandan bu durumda hastanın ve bakıcının rahat etmesi için iki, üç veya dört motorlu olarak üretilen hasta yatakları da vardır. Uzun süre yatmak zorunda olan bir hastayı pek çok zorluk bekler. Bunlardan birisi de vücudunda "bası yarası" olarak adlandırılan yaraların çıkmasıdır. Uzun süreli yatmaktan kaynaklı olan bu yaralar yatağın hastanın vücudunun hep aynı bölgesine baskı yapmasından kaynaklıdır. Bir hasta yatağı satın alırsanız bu durumu büyük oranda çözebilirsiniz.

Havalı Hasta Yatakları

Hasta yatakları hem karyolaları hem de döşekleri açısından bazı farklar taşır. Bu farklı uygulamaların en işlevsel olanlarından birisi de havalı hasta yataklarıdır. Döşeğin altına yerleştirilen bir sistem sayesinde havalı yataklara zaman zaman hava üflenir. Bu durum yatağın hastaya uyguladığı baskıyı azaltır ve yaralanmaların önüne geçer. Özellikle çok ağır olan son günlerini yaşamakta olan hastalar için bu durum çok önemlidir. Hastanın rahat etmesi ve bu gibi avantajlardan yararlanmak için mutlaka sahibinden satılık hasta yatakları fiyatları hakkında da bilgi edinmelisiniz. Yeni yatak almaya gücü yetmeyen hasta yakınları için bu büyük bir avantajdır.

Dekoratif Hasta Yatakları

Hastanız bu konuya önem veriyorsa ya da daha çok küçük olmasına rağmen yatağa mahkûm kalmışsa tamamen ahşap kaplamalı ve dekoratif hasta yataklarına da bir bakabilirsiniz. Bazı hastalar ve yakınları için hasta odasının daha dekoratif olması da avantajdır. Hastanın ve bakıcıların kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaksa ve bu zorlu günleri daha iyi geçirmelerine neden olacaksa dekoratif hasta yatakları konusunda da bilgi alabilirsiniz. Bu tarz yataklar psikolojik olarak bakıcılar ve hastalar için çok daha güzel olabilir.

Anti-Bakteriyel Hasta Yatakları

Hasta bakıcıları için bir diğer önemli sorun hijyen sorunudur. Zaten zor olan hata bakma sürecinde temizlik de ayrıca bir problem haline gelebilir. Hem hastanın kendisinin, hem odasının hem de yatağının temiz tutulması gereklidir. Hasta yatakları genel olarak bakteri barındırmayan özel bir malzemeden üretilir. Bu malzeme yatağın her zaman temiz kalmasına yardımcı olur. Bu sayede yatakların temizlenmesi ayrıca bir problem olarak görünmez. Ayrıca bazı hasta yataklarında hastanın düşmemesi için korkuluk da bulunması gerekir. Bu korkulukların da özellikle bakteri barındırmayan bir malzemeden üretilmesi gereklidir. İşte bütün bu avantajlardan yararlanmak için sahibinden satılık hasta yatakları fiyatları ve genel olarak hasta yatakları konusunda bize danışabilirsiniz.

Sahibinden Satılık Hasta Yatakları

  
4664 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın