Hasta Yatağı
Etiket Bulutu
hasta yatakları, hasta karyolası, hasta yatakları fiyatı, hasta yatağı, hasta yatakları kiralama, ortopedik hasta yatağıelektrikli hasta yatakları, hasta yatağı fiyat, hasta yatakları imalatı, hasta karyolası imalatı, hastane yatağı kiralama
Partner Firmalar

Firmamızın hasta yatağı imalat sürecinde fikir ve ürün alışverişinde bulunduğu diğer firmaların listesidir.


.
Hasta Bakımında Yeni Dönem

Hayat, ne kadar süreceği bilinemeyen, zorluklarla dolu bir yoldur. Bu yolda insan, maddi ve manevi pek çok sıkıntı ile karşılaşmaktadır. Bu sıkıntıları yaşamamak adına her ne kadar gereken önlemler alınmaya çalışılsa da, meydana gelmeleri çoğu zaman kaçınılmaz olmaktadır. Bunun için geçmişten günümüze çeşitli kültürlerde deyimlere konu olmuş tedbirlere başvurulmakta ve sıkıntılarla karşılaşıldığında sık sık hatırlanmaktadır. Hayatın olası riskleri içerisinde kişiyi belki de en çok yıpratanlar, kuşkusuz sağlığı tehdit eden faktörlerdir. Bu faktörleri, henüz ortaya çıkmadan bertaraf etmek bazı durumlarda mümkün olsa da, kişinin elinde olmayan nedenlerden ötürü ortaya çıkanlar için de bazı özel yöntemler uygulanmaktadır.

Hasta Yatağı Olgusu

İnsanlar, hastalandıkların veya herhangi bir kaza sonucu yaralandıklarında, uygulanacak tedavinin etkisini daha çabuk gösterebilmesi adına, belirli bir süre istirahat etmeleri gerekmektedir. Kaliteli bir istirahat, iyileşme dönemini kısaltacağı gibi, kişinin fiziksel ve zihinsel gücünü yeniden kazanması için de gerekli olmaktadır. Kuşkusuz bu istirahat döneminin en etkili yolu da yatarak istirahat etmektir. Çünkü yatar vaziyette yapılan istirahat, vücudun en az hareket ettiği ve en az eforla dinlendiği bir istirahat şeklidir. Bu noktada yatmak için kullanılan yatağın da özellikleri, tedaviyi destekler niteliklerde olması gerekir. Hasta yatağıözel bakım ve tedavi gerekliliklerinde, ihtiyaç duyulan tüm niteliklere sahip, özel tasarım yataklardır.

Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Sağlıklı bir insan için; uyanır uyanmaz yataktan kalkmak, tuvalete gitmek, yüzünü yıkamak veya yemek yiyebilmek, her zaman yapabileceği günlük rutin faaliyetlerindendir. Sağlıklı bir insan için bu tür faaliyetler, her gün gerçekleştirdiği sıradan işler olup, bunları yapabilmenin ne denli büyük bir nimet olduğu pek akla gelmemektedir. Ancak herhangi bir nedenden ötürü uzuvlarını hareket ettiremeyen veya ayağa bile kalkamayan kişiler için bu faaliyetler, gün içerisinde gerek verdikleri zahmet gerekse acı nedeniyle ne yazık ki, akıllarından çıkmayan durumlar olmaktadır. Bu sıkıntıyı aşmak veya hafifletebilmek adına tıp teknolojisinin insanlığa sunmuş olduğu avantajlardan biri olan özel tasarım yatak kullanımı, kişiye büyük kolaylık sağlayacaktır.

Yatağa Bağımlılık Sebebi Hastalıklar

Yatağa bağımlılık, pek çok hastalıkla ilişkilendirilmektedir. Bunlar arasında felç türleri başta gelmektedir. Hastalığın özelliği gereği, vücut uzuvlarını hareket ettiremeyen hasta, ayakta dahi duramadığı için sabit bir şekilde yatar vaziyettedir. Bu nedenle hastanın günlük temel ihtiyaçları, bir yakını veya bakıcısı tarafından karşılanmaktadır. Bu durum hem hasta hem de bakıcısı açısından oldukça zahmetli olup, ayrıca hastanın fiziksel veya zihinsel açıdan incinmesine de sebep olmaktadır. Bu nedenle, modern tıp teknolojisi, hastaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, temel ihtiyaçlarını gidermesini kolaylaştıracak ve tedavi süreçlerini hızlandıracak özel tasarım yatak çözümünü geliştirmişlerdir.

Hastalar İçin Yatak Çeşitleri

Firmamız; havalı hasta yatağı, elektrik motorlu ve pilli modelimiz, çocuklar için uygun boyutlardaki yataklarımız ve evlerde kullanım için ahşap kenarlıklarıyla dekoratif özellikli modelimiz gibi pek çok çözüme sahiptir. Tüm modellerimiz son derece işlevsel olup, örneğin elektrik kesintilerinde belirli bir süre otomatik hizmet veremeye elverişli pilli yatak modellerimiz de vardır.

Pozisyon veren havalı yatak ise, hareket edemeyen hastaların, belirli bir süre sonra hareketsiz kaynaklı yatak yaraları oluşumuna çözüm için sunulmuş bir modelimizdir. Yatağın havayla şişen yüzeyi otomatik olarak belirli açılarla hareket ederek hastalarımızın günlük hareket ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Bunu yaparken oldukça yavaş ve hassas hareketler ile gerçekleştirmektedir. Bu sayede, hastalarımızın incinmeden bakımı kolaylaşmaktadır.

Maliyeti Ekonomik Midir?

Hasta yatağı fiyatı, yataklarımızın özellikleri kadar, üretim teknikleri ve kullanılan malzemeler gibi pek çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Firmamız, hemen her konuda olduğu gibi, satış konusunda da hastalarımıza kolaylıklar sunmakta, her bütçeye uygun fiyatlandırma uygulaması geliştirmektedir. Bu nedenle, birinci sınıf kaliteyi, farklı özellikler ile bulmak mümkün olmaktadır.

Hasta yatağı kiralama ise; satın alma durumunda olmayan, satın almak istemeyen veya sadece geçici bir ihtiyaç için başvuran hastalarımız için sunduğumuz avantajlarımızdan sadece biridir. Bu sayede yatağın tüm maliyeti yerine sadece kiralama bedeli ödenerek, birinci sınıf kalitemizden istifade edilebilmektedir. Ülkemizin her yerine ücretsiz gönderim yapmaktayız. Özellikle İstanbul içi siparişlerde aynı gün içerisinde teslimat yapmaktayız. Tüm yataklarımızda 2 yıllık garanti avantajı sunmaktayız.

  
947 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın